You are here:

سایت کاراته گناوه

JA slide show
اسفند20

انتخابی تیم ملی کاراته

مسابقات  انتخابی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات آسیائی نوجوانان , جوانان و امید در فلیپین و جهانی بزرگسالان صربستان در رده های سنی نوجوانان , جوانان و بزرگسالان در تاریخ های 20,19و21 اسفند ماه 1388 در رشته های کاتا و کومیته در سالن شهید خوراکیان تهران در حال برگزاری است .

نفرات شرکت کننده از سبک شوتوکان ski در مسابقات فوق : آقایان مجتبی کریمی - سلیمان عبدالهی - محمدرضا توزی و مرتضی قنواتی می باشند .

شایان ذکر است امید حسین پور با توجه به کسب مدال طلای مسابقات جهانی مراکش مستقما به  اردوی تیم ملی جوانان وارد می شود.

به امید کسب سهمیه تیم ملی کاراته برای تک تک شاگردان شوتوکان  هستیم.

 

 
اسفند02

تاریخچه مختصر شوتوکان کارا ته_دو

قدمت هنررزمی کاراته در بستر تاریخ به استناد کتب و مدارک موجود به حدود پنج هزار سال پیش می رسد وریشه آن از چین و مسیر تکاملی آن در ژاپن طی شده است.

استاد معاصر این هنر رزمی ((فوناکوشی)) است . وی درسال 1922 در دانشکده آموزگاران اوکیناوا در مقام استادی از سوی وزارت آموزش و پرورش در نمایشگاه هنر رزمی کهن سخنرانی بسیار مبسوطی در این زمینه ایرا د نمود و پس از آن کاراته در دانشگاهای مختلف  ، تدریس ، و انجمن کاراته ژاپن توسط وزارت آموزش و پرورش ژاپن به تصویب رسید و اولین دوره مسابقات قهرمانی کاراته برگزار شد .

استاد((فوناکوشی)) در سال 1957 درگذشت اما ابداع او به نام ((EMPTY HAND)) یعنی دست خالی که (کارا) به معنی خالی و (ته) به معنی دست است ، مفهوم کاراته را به یادگار گذاشت .

استاد ((فوناکوشی)) به پدر کاراته نوین شهرت یافت و کاراته او شوتوکان نام گرفت و بزرگترین سازمان جهانی کاراته در دنیا شد .

 

قدمت کاراته در ایران به حدود پنجاه سال می رسد و شوتوکان جزوء اولین سبکهایی بود که در ایران شروع به کار کرد .

 

کاراته در بندر گناوه  1362 به صورت غیر رسمی و در سال 1364 به صورت رسمی زیر نظر اداره آموزش و پرورش  ، توسط شیهان ((رضا شهیدی پور)) فعالیت خود را آغاز کرد . در سال Moneygram online 1367 سر و سامان داده شد که در آن سال سبک شوتوکان رسمی به هنرجویان معرفی گردید . شیهان ((شهیدی پور)) طی چندین سال فعالیت خود برای کاراته گناوه زحمات زیادی را متحمل گردید و توانست  تعدادی از هنرجویان خود را به درجه های داوری و مربیگری ملی برساند .

مهمتر از همه او تواست کاراته شوتوکان را درتمام نقاط استان فعال نماید .

به دلیل زحمات و تلاش زیاد او کاراته شوتوکان بین المللی (S.K.I) اولین سبک رزمی بود که توانست در مسابقات رسمی کاراته استان را صاحب طلای جهانی  توسط ((امید حسین پور)) نماید  که این امر برای اولین بار در ورزش بوشهر اتفاق  افتاده است .

 با نگاهی به مربیان امروزی هنرهای رزمی پی به تلاشهای زیاد او خواهید برد چراکه اغلب مربیان یا هنرجویان شوتوکان بوده یا خود نوعی مدیون شیهان ((شهیدی پور)) و شوتوکان می باشند . بعد از مهاجرت شیهان ((شهیدی پور)) در سال 1380 از ایران اکنون سنسی ((شاهرخ زنگی)) جانشین وی و مسئول شوتوکان کاراته در استان بوشهر می باشد و شوتوکان توانسته در این زمان با راهنمائیهای این مربی دانا و فنی عناوین مختلف کشوری و جهانی را کسب نماید که شوتوکان را از دیگر رشته های هنرهای رزمی متمایزتر نماید .

 
صفحه 14 از 14

درباره باشگاه

مسئول باشگاه :

مهدی بهمنی

همراه : 09173776702

تلفکس : 07723241970

مسئول سایت:

جانباز حیدری

 همراه: 09171770873

آدرس ایمیل :

ski_boushehr@yahoo.com

پذیرش بانوان

پذیرش تمامی بانوان ائم از مربیان ، هنرجویان و پذیرش نمایندگی سبک شوتوکان (  SKI )  در سرتاسر استان    در باشگاه شوتوکان گناوه

جست وجو

آمار سایت

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز
mod_vvisit_counterدیروز
mod_vvisit_counterاین هفته
mod_vvisit_counterاین ماه
mod_vvisit_counterکل بازدیدها1